Pilates Reformer

REFORMER PİLATES NEDİR?

Reformer; genel direnç, esneklik, koordinasyon ve denge dahil pilatesin en bilindik faydalarının tümünü bir arada sunar.

Bunun karşılığında bu aletler, daha iyi duruş, zarif, etkin hareket ve insan için sırt ağrısı gibi fiziki dengesizliklerle ilişkili ağrılardan arınma gibi günlük yaşamda ihtiyaç duyulan gelişmelere öncülük eder. Direnç geliştirme ve pilates denildiğinde; en önemli kasları oluşturan pilates enerji merkezi kasları en önemlileridir. Düz karınlar, güçlü sırtlar, sert kalçalar ve basenler tüm bu etkinin sonuçlarıdır.

Reformer kuvveti arttırırken esnekliği arttırmak için geniş kapsamlı hareketlerin mükemmel yapılmasını sağlar. Vücudu egzersiz sırasında gererek uzatır ve bu uzunluğu sürdürmek için bedeni eğitir.

Direnç egzersizleriyle güçlü kemikler inşa etmeye yardımcı olacak yeterli direnç ve hareket çeşitliliği sağlar.

Reformer aletiyle eksantrik kas sıkışma egzersizleri yapılabilir. Bu egzersizlerde kas bir kuvvete direnirken uzatılmaya çalışılır.

KİMLER REFORMER YAPABİLİR?

Reformer egzersizleri her yaştan insanın rahatlıkla uygulayabileceği bir egzersiz sistemidir. Ayrıca reformer aleti sayesinde engelli bireylere adapte edilebilir. Böylece bedensel ve zihinsel rahatlama, uyum ve vücut farkındalığı sağlanabilir. Dansçılar ve sanatçılar tarafından özellikle tercih edilmektedir. Çünkü kas gelişimini sağlarken kasları kalınlaştırmadan sıkı bir görüntü sağlamaktadır. Ayrıca duruş bozuklukları tedavisinde, esneklik kazanmada ve denge gelişiminde, sakatlık rehabilitasyonunda etkili olarak kullanılabilmektedir. Hamile kadınlar da yoğunlaşma ve nefes çalışmalarında programlı olarak yararlanabilirler.